Güncel Yansımalar

Önceki sayfaya geri dön

HİSARLAR MAHİNDRA, SİLAJ BALYA PAKETLEME MAKİNASINI ÇİFTÇİYLE BULUŞTURDU
HİSARLAR MAHİNDRA’DAN ÇİFTÇİYE TANITIM GÜNÜ

Hisarlar Mahindra, Ar-Ge merkezinde Türkiye ve dünya tarımında verimliliğin artırılmasına yönelik tarım makineleri üzerinde çalışmalar yapmaya devam ediyor. Bu çerçevede, piyasaya sunulan ve tamamıyla elektrik tahriki ile çalışan “Silaj Balya Paketleme Makinesi”, dikkat çekiyor. 

Bursa Karacabey’de Silaj Balya Paketleme Makinesinin tanıtımı için düzenlenen programa yakın köy ve yerleşim merkezlerinde oturan toprak sahipleri davet edildi. Hisarlar ve Hisarlar Mahindra Karacabey bayisinin ev sahipliği yaptığı organizasyonda makinenin uygulamalı olarak kullanımının gösterimiyle detaylar anlatıldı.

Üretimini gerçekleştirdikleri Silaj Balya Paketleme Makinesi hakkında bilgi veren Hisarlar Mahindra Ar-Ge Müdürü Mehmet Evrenosoğlu: “Silaj Balya Paketleme Makinesi silindirik balyaların hazırlanması için kullanılan bir makine kombinasyonudur. Kıyılmış her türlü materyali en iyi şekilde sıkıştırarak balya formuna getirmekte ve streç film ile sararak hava almayacak şekilde paketlemektedir. Makinelerin geliştirilmesindeki en büyük etken ülkemizdeki kaba yemin kalitesini daha kontrollü koşularda üretim yapılmasını sağlayarak kendi çiftçilerimize benzer makinelere göre daha kaliteli, inovatif ve ekonomik bir Ar-Ge ürünü sunmaktır. Tarlada mısır, meyve posası, şeker pancarı, yonca, talaş ve yumuşak çöp atığını rulo haline getirilerek saklanmasını sağlayan makine, sıkıştırma yöntemi sayesindedüzgün bir form halini alır. Böylelikle düzgün şekilli paketler, kolaylıkla taşınır ve uzun süreler bozulmadan depo edilir. Streç  film ile kaplanan ve rulo balya haline gelen ürünler her sezonda hayvanların ihtiyaç duyduğu taze ve sağlıklı ot ihtiyacını karşılar. Hayvancılığa büyük katkı sağlayacak makine, hayvanların beslenmesinde gözle görülür şekilde gelişimlerine ve süt kalitelerine etki etmektedir.” Dedi.

Hisarlar Mahindra Karacabey Tarım makineleri Bayisi Zafer Türe bu gibi uygulamalı tanıtım günlerinin makinelerin tanıtımı için çok faydalı olduğunu ifade ederken, makinenin hayvancılığa büyük katkı sağlayacağını vurguladı.

Bölgede Veteriner olarak görev yapan Mesud Vural :” Silaj balya paketleme makinesi hayvancılık için önemli katkılar yapacaktır. Hayvanların her zaman taze yem yemelerini sağlayacak donanıma sahip makinenin, hayvanlardan daha kaliteli verim alınmasına katkı sağlayacaktır.” Dedi.

Hisarlar Mahindra,  insanların yenilikçi çözümleri ile yükselmelerini, kırsal refahı artırmalarını, kent yaşamını geliştirmelerini, yeni iş alanları oluşturmalarını ve büyük insan topluluklarının beslenmelerini sağlayan yeni yatırımlarla çalışmalarına devam etmektedir.