Başkan'ın Mesajı

Yaptığımız ürünler her ne kadar beğeni ve takdir toplasa da her zaman daha iyisini yapmaya gayret ettik. İmkânlarımızın el verdiği nispette iş ortaklarımıza daima en iyi kalite ve hizmeti sunduk. İş ortaklarımıza ürünlerimizin yanında bilgi ve tecrübelerimizi de pazarladık. İş ortaklarımızdan da, paradan daha önemli olan tecrübe ve know-how elde etmemiz, bizim daha ileriye gitmemizi tetikleyen önemli kazanımların başında gelmektedir.

Bizim için kalite parayla ölçülmeyecek bir değer ve kültürdür. Ürün kalitesini, insan kalitesi, yaşam kalitesi, üretim kalitesi, tasarımda kalite gibi kavramlar oluşturur. Kalite bizim için bir onur meselesidir. Onurumuzdan hiçbir zaman taviz vermek istemeyiz ve bizden hizmet veya ürün alanlar mutlak mutlu edilmelidir. Mutlu olan bir insan aldığı ürün veya hizmetin karşılığında bizi mutlak ödüllendirecektir.

Kalite bilincimiz yoksa yaşantımızın detaylarını geliştirme derdine düşemeyiz. Birileri bize yapılması gereken bir iş sunduğunda onu anladığımız kadarıyla yapmanın ötesinde zihinsel olarak da çabalamalıyız. Aksi durumda gelişmeyen, keşfedilmeyen, katkı sağlamayan, yenileştirmeyen, taklitçi yaratıklara dönüşürüz.

Yöntem alışkanlığı, daha iyiye aşık olanın kalbinde gelişir. İki günü birbirine denk tutmayan, sistemin gerektirdiği çabaya katlanır. “Daha iyi!” hayatımızın sloganı olmalı; bu kavramı, çalışmalarımıza, tutumlarımıza, düşüncelerimize ve varlığımızın tüm boyutlarına yerleştirebilmeliyiz. Her çalışanın şirkete değer katması gerekliliğinin bilincini oluşturmalıyız.

Unutmayalım;

"Kaliteli ürünleri ancak kaliteli insanlar üretebilir. Kalitenin gem olmaz yükselişine ayak uydurmak istiyorsak, kaliteli insanlar ile çalışmalı veya kaliteli insan olma eğilimindeki insanları eğiterek bu saflarda yerini almasını sağlamalıyız. Bu konuda üzerine düşeni herkes yapmalıdır. Aksi halde ülkemizde ve firmamızda kaliteli ürün üretmekten bahsedemeyiz."

Fazlı TÜRKER
Yönetim Kurulu Başkanı